Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u stomatologa?

e zostają w tyle. Coraz to nowe środki i innowacje oraz podwyższone standardy leczenia są stosowane przez szeroką grupę gabinetów dentystycznych. Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, znieczuleniach, zabiegach endodoncji oraz

Dodane: 14-02-2017 06:07
Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u stomatologa?

Nowe metody leczenia zębów

Medycyna idzie do przodu i dotyczy to wszystkich jej gałęzi, od chirurgii do medycyny estetycznej. Stomatologia i metody leczenia uzębienia również nie zostają w tyle. Coraz to nowe środki i innowacje oraz podwyższone standardy leczenia są stosowane przez szeroką grupę gabinetów dentystycznych.

Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, znieczuleniach, zabiegach endodoncji oraz co najważniejsze protetyki. Obecnie dentyści mogą odtworzyć dokładnie stary ząb w nowoczesnej koronce. Materiały wypełniające również przeszły nie małą zmianę, obecnie stosuje się kompozyty, które świetnie odbudowują ząb nie tylko w środku ale i na zewnątrz.


Dobre leczenie stomatologiczne

Nowoczesne leczenie stomatologiczne charakteryzuje się tym, że stwarza pacjentowi dostęp do najnowszych metod leczenia. Dzięki temu jego leczenie przebiega o wiele szybciej, a jednocześnie mogą być obniżane jego koszty. Również stomatologom zależy na tym, aby oferowane przez nich usługi były dostępne w miarę przystępnych cenach. Wiedzą oni bowiem, że gabinetów stomatologicznych jest bardzo dużo, dlatego pacjenci niezadowoleni z ich oferty w bardzo szybki sposób znajdą dla siebie innego dentystę. Poza tym dobre leczenie stomatologiczne daje dostęp do specjalistycznego leczenia, które jest wykonywane na fundusz lub dostępne w dobrych cenach. Dzięki temu wszystkie osoby potrzebujące pomocy będzie stać na opłacenie dobrego stomatologa.


Kwestia korony protetycznej z Wikipedii

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna