Kilka porad domowych - wybieramy drzwi

do ich stworzenia oraz jakie zastosowano techniki. Drzwi można na przykład wypełnić konkretną pianką, ale także styropianem czy polistyrenem. Mogą mieć zwykłą, bądź wzmocnioną konstrukcję. To wszystko oczywiście wpływa nie tylko n

Dodane: 18-10-2016 03:16
Kilka porad domowych - wybieramy drzwi

Wytrzymałe i solidne drzwi to podstawa

Drzwi zewnętrzne do domu, podobnie jak okna, mogą być lepszej lub gorszej jakości. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakich materiałów użyto do ich stworzenia oraz jakie zastosowano techniki. Drzwi można na przykład wypełnić konkretną pianką, ale także styropianem czy polistyrenem. Mogą mieć zwykłą, bądź wzmocnioną konstrukcję. To wszystko oczywiście wpływa nie tylko na ich wytrzymałość, ale przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa, która da domowników ma w praktyce znaczenie priorytetowe. Będą się oni na pewno znacznie lepiej czuć, jeśli zakupią drzwi antywłamaniowe, które trudno wyważyć, czy wyłamać.


Drzwi antywłamaniowe ? kosztowniejsze, ale i bezpieczniejsze

Wykańczając dom przychodzi czas na wstawienie takich elementów jak drzwi i okna, które będą stanowić odpowiednie zabezpieczenie przed światem zewnętrznym. Oczywiście dzisiejszy wybór produktów na rynku pod tym względem jest mocno urozmaicony i w zasadzie można kupić drzwi i okna na każdą kieszeń. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju elementów nie wymienia się często, więc warto, aby były one jak najlepszej jakości. Zazwyczaj wiąże się to z większą ceną, jednak nie powinna ona grać najważniejszej roli w zestawieniu chociażby z kwestiami bezpieczeństwa. W praktyce więc takie na przykład drzwi antywłamaniowe będą kosztowniejsze od standardowych modeli, ale za to dzięki nim będziemy mogli spać spokojnie.


Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych - z Wikipedii

Źródło Drzwi energooszczędne stosowane są w budynkach publicznych, domach wielo- oraz jednorodzinnych. Zastosowanie drzwi energooszczędnych wpływa pozytywnie na bilans energetyczny budynku. Mogą być używanie w budynkach pasywnych, jak i nakierowanych na mniejsze zużycie energii. W niektórych przypadkach zastosowanie drzwi energooszczędnych powinno być tożsame z przeglądem wentylacji. W niektórych przypadkach zbyt duża szczelność, może wymagać zastosowania dodatkowych nawiewów.

Funkcje drzwi energooszczędnych oraz drzwi pasywnych

Ochrona przed wiatrem, deszczem.
Pionowa izolacja termiczna.
Zabezpieczenie przed włamaniem.
Zmniejszenie emisji ciepła.
Ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.
Zwiększona szczelność (szczególnie istotne dla domów pasywnych z mechaniczną wentylacją oraz rekuperatorami).
Zmniejszenie emisji CO2 w gospodarstwach domowych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_energooszcz%C4%99dne