Na temat: leczenie stwardnienia

SM. Jest to choroba podstępna, która nie daje zawsze takich samych objawów. W związku z olbrzymią różnorodnością co do występujących przy tym schorzeniu objawów konieczna jest szybka interwencja lekarska i szereg skomplikowanych b

Dodane: 24-12-2016 08:47
Na temat: leczenie stwardnienia

Stwardnienie rozsiane ? przyczyny

W ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pojawia się przypadków zachorowań na stwardnienie rozsiane, zwane potocznie jako SM. Jest to choroba podstępna, która nie daje zawsze takich samych objawów. W związku z olbrzymią różnorodnością co do występujących przy tym schorzeniu objawów konieczna jest szybka interwencja lekarska i szereg skomplikowanych badań. Jak do tej pory nie wiadomo jednak, co jest przyczyną tej choroby.

Warto zauważyć, że stwardnienie rozsiane występuje w wielu różnych postaciach ? czasem są to bardzo agresywne i nagłe ataki, a czasem występują one sporadycznie. W każdym z tych przypadków konieczne jest jednak zastosowanie odpowiedniego leczenia, aby zahamować rozwój tej nieprzyjemnej choroby.


Kilka słów o SM

Stwardnienie rozsiane to jedna ze stosunkowo niedawno odkrytych chorób. Jest to schorzenie, które posiada wiele bardzo zróżnicowanych objawów. Szczególnie na początku może ono dawać wiele różnych objawów, które trudno przypisać akurat do tej choroby. Stwardnienie rozsiane może się bowiem objawiać problemami z widzeniem czy utrzymaniem równowagi. Niewątpliwie jest ono także powiązane z wieloma innymi objawami, jak nietrzymanie moczu czy problemy bólowe w różnych częściach ciała. Jednocześnie takie problemy mogą być bardzo zróżnicowane u pacjentów i trudno oczekiwać takich samych objawów u każdego chorego. Stąd też ważne jest, aby szybko udać się do lekarza, jeśli wystąpią u nas jakieś niepokojące objawy.


Choroby demielinizacyjne - Wikipedia

Choroby demielinizacyjne ? wszelkie choroby układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co prowadzi do pogorszenia w zakresie czucia, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte.

Termin opisuje skutek choroby, a nie jego przyczynę; niektóre choroby demielinizacyjne są spowodowane przez czynniki genetyczne, inne przez czynniki zakaźne, reakcje autoimmunologiczne, a w przypadku niektórych etiologia nie jest znana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_demielinizacyjne