Nawadnianie przydomowych ogrodów

kodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowy

Dodane: 03-04-2018 03:57
Nawadnianie przydomowych ogrodów nawadnianie ogrodu

Odwieczna walka z owadami

Każdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie. Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi.


Tuje i ich sadzenie

Tuje można sadzić od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, jednak trzeba uważać na przymrozki. Na szczęście tuje są bardzo tolerancyjne i odpowiada im większość gleb, które występują w Polsce. Roślinę powinniśmy posadzić tak, aby była osłonięta od wiatru i w miarę dobrze nasłoneczniona.

Co do samego zakupu roślin odradzam kupowanie w marketach. Rośliny- nie tylko tuje- są tam źle pielęgnowane i sprzedawane w za małych doniczkach. Tuje kupione w takich miejscach mogą mieć problem z adaptacją i mogą zacząć bardzo szybko zamierać. Dlatego polecam raczej szkółki krzewów, gdzie rośliny rosną w odpowiednich warunkach i odpowiednio się o nie dba.


Co to ogrodnictwo

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo