Nie warto lać wody

że wedle polskich gustów są mało solidne, jest ich niewiele. Ale powstaje coraz więcej - chodzi o domy kanadyjskie, szkieletowe. Dlaczego to technologia warta uwagi? Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. N

Dodane: 03-10-2016 13:57
Nie warto lać wody Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Skandynawski sposób na dom

W Kanadzie i Skandynawii są bardzo popularne. U nas, pewnie z tego powodu, że wedle polskich gustów są mało solidne, jest ich niewiele. Ale powstaje coraz więcej - chodzi o domy kanadyjskie, szkieletowe.

Dlaczego to technologia warta uwagi? Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Nie chcesz czekać na dom latami? Zbuduj go w miesiąc. A nawet szybciej. Jeżeli mamy środki na budowę domu (lub wzięty kredyt) to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już miesiąc później w nim zamieszkać. To naprawdę wielka zaleta.

Jednak czy to solidne? Bo nie wygląda. Ale jest, bez obaw. Dobrze postawiony dom w tej technologii naprawdę nie jest gorszy, niż jego murowany "kolega". Za to tańszy w utrzymaniu. I nie, nie znaczy to, że musisz mieć drewno na ścianach, na elewacji i na stropach. Wyglądem nie musi się różnić od tradycyjnych projektów.


Woda - warto oszczędzać

Wiem, że wiele osób ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". tylko wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który wykorzystujemy.

Jest kilka sposobów na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z najprostszych jest zamontowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody płynie mniej. Można również wybierać prysznic, zamiast kąpieli.


Alternatywna metoda na dom - konstrukcja szkieletowa

W Polsce jesteśmy tradycjonalistami. Lubimy naszą kuchnię, celebrujemy zwyczaje, jesteśmy rodzinni i gościnni.

I stawiamy tradycyjne domy - murowane, dużo, mające wytrwać pokolenia. Nie ufamy nowym technologiom, nawet jeżeli świetnie sprawdzają się gdzie indziej.

A szkoda, bo domy szkieletowe to bardzo dobre rozwiązanie na nasze polskie warunki. Czemu? Ponieważ takie domy są wbrew pozorom ciepłe, więc tańsze w utrzymaniu, są też szybkie w budowie. Największym wrogiem takiego domu jest huragan, jednak na naszej szerokości geograficznej tak silnych wiatrów nie ma.

Wady? Wymagają użycia drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości oraz... sprawnej ekipy, ponieważ stawianie takiego budynku wymaga precyzji. Tak więc, dobrze sprawdź firmę, która ma ci taki dom postawić - sprawdź realizacje, najlepiej również na żywo.