Praca w bhp

Dodane: 27-10-2014 07:08
Praca w bhp bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych...branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Ogólnie na temat szkoleń bhp

Prawdopodobnie najtańszym i najlepszą metodą na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji on-line. Z pewnością z takiej formy szkoleń mogą skorzystać właściciele firmy.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy z komputerem krzesło ma dużą rolę - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy mające powyżej sto pracowników muszą mieć własnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


BHP obowiązkowe

Przyjmując do pracy nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów przepisów. Jednym z wymagań jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

Jedynie pracownika, który już wcześniej był zatrudniony w naszej firmie i jedynie ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń bhp w Polskim internecie jest dosyć spora. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm szkoleniowych.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost spory. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Niezłą alternatywą dla normalnych szkoleń bhp są szkolenia online. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę mocna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy kompie.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w szkoleniu bhp zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Przymus okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Zapobieganie wypadkom

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bhp. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu naprawia maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna nie daje się wyłączyć i nieostrożny robotnik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje duże odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?