Problem z insektami!

w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wó

Dodane: 11-07-2016 07:36
Problem z insektami!

Przyczyny powstania robactwa w blokach

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.


Odkażanie ogniskowe

Odkażanie (dezynfekcja) to nic innego jak niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków fizycznych i chemicznych w celu wyeliminowania i zapobieganiu zakażeniom. Odkażanie dotyczy przede wszystkim środowiska zewnętrznego a jeżeli chodzi o ciało, jego zewnętrznej warstwy, jakim jest skóra. Odkażanie nie dotyczy wnętrza a tym bardziej jam ciała. Wyróżniamy odkażanie zapobiegawcze oraz ogniskowe. Odkażanie zapobiegające dotyczy tych elementów środowiska, jakie są narażone na zagrożenia zakażeniem. Odkażanie ogniskowe jest wykonywane, jako bieżące i końcowe. Odkażanie ogniskowe podejmowane jest w bieżącym miejscu, stykającym się bezpośrednio z zakażeniem. Odkażanie końcowe jest wykonywane w całym pomieszczeniu gdzie znajdowało się źródło zakażenia. Do odkażania środkami fizycznymi zaliczamy: działanie wysoka temperatura, bezpośrednie napromieniowanie promieniami słonecznymi, czyszczenie mechaniczne, wysuszanie. W odkażaniu wykorzystuje się także środki chemiczne. Używając środków chemicznych trzeba zachować szczególne środki ostrożności i stosować się do zaleceń producenta.


Dezynsekcja owadów

Niszczenie pluskiew. Być może temat brzmi jak jamesa bonda lupa naszej ostatniej afery podsłuchowej natomiast chodzi tutaj o coś bardziej przyziemnego. Chodzi o niszczenie owadów sposobami w domu oraz niszczenie pluskiew. Bardzo przydaje się w prasowanie ubrań ponieważ niszczy ślady jaja pluskiewka które osadzają  się na nocnych koszulach. Także oczyszczanie poprzez pralkę zdaje się być dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj temperatura dla prania powinna wynosić około sześćdziesięciu stopni. Inne sposoby to światło ultrafioletowe liście orzecha i inne. Mówi się też o tym że ważne jest częste sprzątanie i odkurzanie oraz wymiana mebli. Profesjonaliści mają swoje metody natomiast są one płatne i o tym trzeba pamiętać. Natomiast są często bardziej skuteczne niż domowe metody które często przy dużym zagęszczeniu pluskiew mogą zdać się na nic. Samemu trzeba wybrać najlepszą metodę. Najlepiej przy małym zagęszczeniu pluskiew wpierw spróbować swoimi domowymi sposobami a dopiero później włączyć bardziej profesjonalne metody gdy metody domowe zawiodą.