Przewozy, transfery i inne przejazdy trasówkami

cze przed wyjazdem.Jakie auto na taksi?Wszyscy chyba kojarzą jak wygląda taksówka w Londynie, ale w Nowym Yorku. Te Londyńskie to niewielki, czarne auta, trochę przypominające naszego rodzimego Garbusa. To już tak utarty wizerunek

Dodane: 16-06-2016 05:37
Przewozy, transfery i inne przejazdy trasówkami Transport w nowym miejscu bywa uciążliwy, a kiedy mamy ważne spotkanie nie ma czasu na korzystanie z komunikacji miejskiej. Warto posiadać numer na oraz wpisać go sobie jeszcze przed wyjazdem.

Jakie auto na taksi?

Wszyscy chyba kojarzą jak wygląda taksówka w Londynie, ale w Nowym Yorku. Te Londyńskie to niewielki, czarne auta, trochę przypominające naszego rodzimego Garbusa. To już tak utarty wizerunek taksówki, że ciężko kiedyś będzie go zmienić. W USA natomiast najsłynniejszy model taksówek to żółty Ford, kto go nie kojarzy? W praktycznie każdym firmie zza oceanu na drogach przymykają ogromne ilości tych samochodów. Te auta to ikony tamtych miast, które są ich nierozerwalna częścią.

jednak jakie auta są najlepsze na taksówkę? Generalnie wszystkie auta klasy średniej i wysokiej, sedany, limuzyny itp. Ciężko jest znaleźć taksówkę z klasy C, lub B. Zazwyczaj jest to klasa D i wyżej, najczęściej jednak są to auta klasy E i F. Dalekodystansowe taksówki powinny być jak najwyższej klasy, ponieważ są wygodne i najbezpieczniejsze. Nie wspominając o dodatkowym wyposażeniu tych aut, które dodatkowo zwiększa komfort podróży.


Organizacja transportu na lotnisko

Organizacja zagranicznej wycieczki to sprawa wymagająca niełatwych przygotowań, a co za tym idzie trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Ważnym aspektem jest oczywiście transport na lotnisko (jeżeli lecimy za granicę) lub na miejsce docelowe w przypadku wycieczki krajowej. Wiadomo, że w pierwszym przypadku ciężko pojechać samochodem, ponieważ parkingi przy lotniskach są dość drogie, a przecież nie warto przepłacać. W takim wypadku sporo ludzi decyduje się na przewozy grupowe autokarem czy autobusem, jednak i to, nie zawsze się sprawdza.

Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być podróż taksówką. Dojedziemy o takiej godzinie o jakiej chcemy, nie jesteśmy przecież uzależnieni od żadnego rozkładu jazdy, jak w przypadku podróży autobusem czy pociągiem. Do tego dotrzemy na miejsce szybciej i bezpiecznie. A co najważniejsze wyjdzie to taniej niż pojechanie własnym autem i zaparkowaniem go na lotnisku.


Przepisy związane z taksówką

Za taksówkę płaci się tyle ile nią przejechaliśmy, to chyba wie każdy. Nie każdy jednak wie, że w Polsce mamy przepisy regulujące typ i rodzaj obliczania trasy. Każdy taksometr musi być odpowiednio skalibrowany, aby odpowiadał tym normom, a źle skalibrowane taksometry, lub te złego typu są nielegalne.

Dodatkowo każdy taksówkarz musi posiadać ważną licencję, którą zdobywa się poprzez zdanie państwowego egzaminu. Nie można zostać profesjonalnym taksówkarzem bez tego egzaminu. Wykonywanie tego zawodu wiąże się również z ryzykiem zawodowym: choroby kręgosłupa, wypadki itp. Dlatego taksówkarze powinni mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie, gwarantujące im pomoc specjalistów w razie potrzeby.