Suplementy przy aktywnym trybie życia

popularnością cieszą się odżywki dla sportowców, które są bogate w białko. Dzięki takim odżywkom można o wiele szybciej zbudować masę mięśniową, co jest istotne szczególnie dla mężczyzn. Oczywiście, dostępne są także preparat

Dodane: 03-11-2016 02:50
Suplementy przy aktywnym trybie życia

Na jaką odżywkę białkową się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest sporo preparatów dla sportowców. Są to różnego rodzaju odżywki, które mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie. Sporą popularnością cieszą się odżywki dla sportowców, które są bogate w białko. Dzięki takim odżywkom można o wiele szybciej zbudować masę mięśniową, co jest istotne szczególnie dla mężczyzn.

Oczywiście, dostępne są także preparaty innego typu. Co ciekawe, wśród samych odżywek białkowych mamy do wyboru naprawdę wiele preparatów. Różnią się one nie tylko smakiem i odczuciami podczas spożywania takiego produktu, ale przede wszystkim składem chemicznym. W zależności od tego, jaką odżywkę wybierzemy, możemy spodziewać się zupełnie innych rezultatów.


Suplementy po treningu - Wikipedia

Po wysiłku należy przyjmować węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (węglowodany szybko przyswajalne - cukry proste). Ich stosowanie uzupełnia starty glikogenu mięśniowego. Niedostateczne uzupełnienie diety aminokwasami czy węglowodanami może w krótkim czasie doprowadzić do katabolizmu mięśni, co prowadzi do zaniku masy mięśniowej.

Ogólnie przyjętą zasadą jest, że bezpośrednio po treningu przyjąć należy odpowiednio dużą dawkę węglowodanów (od 50g do nawet 150g), szybko wchłanialnego białka w postaci izolatu lub hydrolizatu białka serwatkowego (od 25g do 45g) oraz kreatynę (od 5g do 10g). Osoby ćwiczące wyjątkowo ciężko powinny także przyjmować porcję aminokwasów rozgałęzionych BCAA lub glutaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)


Wiki i dietetyka

Dietetyka ? nauka medyczna o żywieniu człowieka zdrowego i chorego zajmująca się:

zasadami żywienia człowieka zdrowego
zasadami żywienia człowieka chorego
oceny stanu odżywienia
oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia
zapobiegania chorobom zależnym od żywienia
kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania
biochemicznymi podstawami żywienia
prowadzenia edukacji żywieniowej
psychologią żywienia
technologiami gastronomicznymi.
Często dietetyka mylona jest z technologią żywności. Dietetyka jest nauką medyczną, która wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego jak i zdrowego. Dietetyka zajmuje się oceną wpływu choroby na stan odżywienia pacjenta, oraz wpływu odżywiania na wyniki leczenia chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyka